Алгоритм ваших дій


  1. Необхідно зрозуміти умови конкурсу. Виділіть  час для пошуку і перегляду інформації, щоб зрозуміти мету і структуру МСП Інструменту.
  2. Перегляньте типові помилки проектів.   Ви також можете пошукати інформації про уже отримані гранти за SME instrument (див. - https://ec.europa.eu/easme/en/sme-instrument-beneficiaries  або на порталі CORDIS  - http://cordis.europa.eu/projects/home_en.html
  3. Необхідно перевірити відповідність Вашого підприємства європейському трактуванню SME.  Щоб вважатися МСП (Перевірте визначення МСП в ЄС, ваша фірма  повинна займатися економічною діяльністю і повинна мати менше ніж 250 працівників і річний оборот не більше 50 млн євро та / або баланс не більше 43 млн євро. Програма зорієнтована на високо інноваційні малі та середні підприємства з глобальними амбіціями, які хочуть сформувати нові ринки та мережі. Ви повинні активно інвестувати в інновації і намагатись зростати. Це хороший знак, якщо ваша компанія базується в інноваційному центрі, отримувала гранти або фінансування венчурного капіталу, отримала податкові пільги, пов'язані з інноваціями, або отримала приз з інновацій в останні 2 роки.
  4. Вам необхідно зареєструватись на Порталі Учасника (Participant Portal). Відео інструкція по реєстрації на Порталі Учасника.
  5. Визначтесь чи Ви плануєте подавати пропозицію самостійно, чи у складі консорціуму. Інформація щодо пошуку партнерів доступна тут.
  6. Визначтесь на яку фазу МСП Інструменту ви плануєте подавати: Фаза I чи Фаза II. За умовами SME instrument Ви можете відразу подавати на Фазу II, але для цього треба дуже якісне техніко-економічне обгрунтування та бізнес план. Зважаючи на недостатній рівень досвіду українських компаній, ми не рекомендуємо подавати заявки відразу на Фазу II. 
  7. Детально ознайомтесь із Робочою Програмою Конкурсу МСП Інструменту, та виберіть тему (topic) на яку ви плануєте подавати заявку. Відео інструкція по пошуку тем конкурсу доступна тут. Потрібно зрозуміти вимоги обраної Вами теми. Перевірити кінцеву дату/дату відсічення обраної теми.
  8. Сформулюйте Вашу проектну пропозицію. Потрібно заповнити аплікаційну форму. Форма до 10 сторінок для Фази I (натисніть тут), форма до 30 сторінок для Фази II (натисніть тут).
  9. Очікуйте оцінку пропозиції. Інформація щодо процедури оцінки доступна тут. У разі відхилення, вдоскональте відповідно до зауважень та спробуйте ще раз до наступної дати відсічення.
Бажаємо успішних проектних пропозицій.